Doç. Dr. Sezer KANBUL
Doç. Dr. Sezer KANBUL
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi
Meslek Yüksekokulu Müdürü
İlgili Haberler

Sezer Kanbul 19 temmuz 1986 tarihinde Türkiye’nin Sivas ilinde dünyaya geldi. Okul hayatına Kuzey Kıbrıs’ta başladı ve ilkokul ile ortaokulu burada tamamlayarak, lise öğrenimini Lefkoşa Türk Lisesi’nde devam etti.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Bilgisiyar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nü kazandı ve 2007 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını 2009-2011 yılları arasında “Eğitim Teknolojileri” üzerine yaptı ve tam zamanlı öğretim görevlisi olarak göreve atandı. 2012-2016 yılları arasında doktora eğitimini de yine “Eğitim Teknolojileri” üzerine yaptı ve Yardımcı Doçent ünvanını aldı.

2017 yılında 2 yılllık “Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon” önlisans program başkanlığı ve üniversite genelinde “Ortak Bilgisayar Dersleri Koordinatörü” görevlerini üstlendi. 2018 yılında ise YDÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü görevine atandı. Bu birim altında 18 önlisans programını ve diğer görevlerini halen yürütmektedir. Ayrıca Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi olarak ders vermekte ve birden çok yüksek lisans-doktora öğrenci danışmanlığı yürütmektedir. Son olarak 2019 yılında Uzaktan Eğitim ve Bilişim Teknolojileri Merkezi (UZEBİM) müdürü olarak atanmış ve görevini sürdürmektedir.

Diğer yandan akademik çalışmalara da önem vererek Web of Science, Scopus, ESCI ve SSCI kapsamında indexlenen makaleler yayınlamıştır ve yayınlamaya devam etmektedir. Özellikle Kodlama ve Robotik Eğitimi, Uzaktan Eğitim, Eğitimde ICT ile Veli teknoloji kullanımı ile ilgili konular üzerine çalışmalarına halen devam etmektedir. Çok sayıda Ulusal ve Uluslararası (Kuzey Kıbrıs, Türkiye, Avrupa) düzenlenen bilimsel toplantılara katılmıştır. Türkiye’nin saygın kitapevlerinden olan Pagema tarafından yayınlanan “Bilişim Teknolojileri” kitabı, “Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı” bölüm yazarıdır. Genç Araştırmacı Ödülü ve Yayın Ödülü bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir ve evlidir.

Doç. Dr. Sezer Kanbul – Özgeçmiş