Yakın Doğu Üniversitesi Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile Atatürk Fakültesi Psikososyal Destek İçin Lefkoşa Çocuk Yuvasını Ziyaret etti

Yakın Doğu Üniversitesi, Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile Atatürk Fakültesi  işbirliği kapsamında KKTC Çalışma ve Sosyal  Güvenlik bakanlığı Sosyal Hizmet dairesi Lefkoşa Çocuk Yuvası ile gerçekleştir.

Etkinlik Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şebnem GÜLDAL KAN’nın Risk altındaki Çocuklar ve Eğitimi adlı dersin koordinatörlüğünde ilk psikososyal destek modülü  okul öncesi öğretmenliğinde okuyan 5 gönüllü öğrenci ile birlikte gerçekleştirdi. Psikososyal eğitim süreç içerisinde çocuklarla etkili iletişimi  sağlanabilmesi için Yrd.Doç.Dr. Şebnem Güldal Kan önderliği ve yönlendirmesi tanışma etkinlik ve Sihirli değnek oyunu ile çocuklarla keyfili vakit geçirildi. Çocukların  etkin katılım sağladığı etkinlikte katılımcıların geri dönütlerinin alınması ile sonlandırıldı. Etkinlikler, Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi misyonunda SKA 4 ve SKA 17 kapsamında yapılmıştır.