Psikososyal Destek Eğitimleri Devam Ediyor

Psikososyal Destek Eğitimleri Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi, Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Atatürk Fakültesi ile KKTC Çalışma ve Sosyal  Güvenlik bakanlığı Sosyal Hizmet dairesi Lefkoşa Çocuk Yuvası (25 NİSAN  2024) ile işbirliği Psikososyal destek eğitimi  3. gerçekleştirildi.

Etkinlik Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şebnem GÜLDAL KAN’nın Risk altındaki Çocuklar ve Eğitimi adlı dersin koordinatörlüğünde 3.  psikososyal destek modülü  okul öncesi öğretmenliğinde okuyan 5 gönüllü öğrenci ile birlikte gerçekleştirdi. Psikososyal eğitim süreç içerisinde çocuklarla etkili iletişimi  sağlanabilmesi için Yrd.Doç.Dr. Şebnem Güldal Kan önderliği ve yönlendirmesi  Isınma etkinliğine bağlı fil ve zürafa oyunda sonra Duygularıyla Arkadaş olan çocuk Hikayesini okuyarak çocuklarla keyfili vakit geçirildi. Çocukların  etkin katılım sağladığı etkinlikte katılımcıların geri dönütlerinin alınması ile sonlandırıldı.Etkinlik, Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi misyonunda SKA 4 ve SKA 17  hedefleri kapsamında yapılmıştır.

Etkinlik sonrasında Yrd.Doç.Dr. Şebnem GÜLDAL KAN ve gönüllü olan Okul Öncesi Öğretmen adayları ile risk altındaki çocuk gruplarının eğitim hakkında genel bir değerlendirme yaptı.