Doç. Dr. Çise ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Çise ÇAVUŞOĞLU
İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi
Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı
İlgili Haberler

Doç. Dr. Çise Çavuşoğlu 1981 yılında Lefkoşa’da doğdu. 1998 yılında Türk Maarif Koleji’nin GCE Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nden bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans eğitimi süresince Eğitim Bilimleri Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak nitel çalışmalar gerçekleştirdi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden 2004 yılında mezun olduktan sonra, Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2005-2006 akademik yılında Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2006 yılında Fulbright Komisyonu’nun yabancı dile ğitimi alanında verdiği FLTA bursunu kazanarak, 2006-2007 akademik yılı boyunca Binghamton Üniversitesi’nde (New York) yabancı dil olarak Türkçe dersleri verdi. Sonrasında Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türk gençlerin Türk okullarındaki dil, kimlik, ve kültür yansımalarını doktora tezi olarak araştırmak üzere Londra’ya yerleşti. Doktorasını yaptığı üç yıl boyunca Economic and Social Research Council’ın King’s College London aracılığıyla sağladığı Quota Bursu’nu kazandı.

Kasım 2010’da doktorasını tamamladıktan sonar Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki görevine döndü. Şu anda İngilizce Öğretmenliği bölümünde öğretim üyesi ve Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Birimi Müdürü olarak görev yapmaktadır. İngilizce öğretmenliğinin farklı alanlarında birçok yüksek lisans tezi yönetmiş olan Dr. Çavuşoğlu’nun araştırma konuları etnik kimlik, kültür, günlük hayatta dil kullanımı ve dilin farklı sosyolojik ve eğitimsel amaçlar için çokkültürlü ve çok dilli eğitim ortamlarında kullanılış biçimlerini içermektedir.

Doç. Dr. Çise ÇAVUŞOĞLU-Özgeçmiş